Endostar Apical Stopper, no 40, 31mm, 6 szt/opak

EAS004031SW

Endostar Apical Stopper, no 40, 31mm, 6 szt./opak. 8%

Więcej szczegółów

SKU: EAS004031SW

Kategoria: instrumenty-reczne

Nowy produkt

91 Przedmioty

82,00 zł brutto

Endostar Apical Stopper

Endostar Apical Stopper to ręczny, stalowy instrument używany w leczeniu kanałowym, jako pomocniczy w procedurze irygacji i dezynfekcji. Stosuje się go w celu zapobiegania wypływania płynu do irygacji przez wierzchołek (Apical Extrusion - AE).

Wąski, niestożkowaty instrument nie zatyka przestrzeni kanału, dzięki czemu płyn do irygacji może swobodnie przepływać wokół niego i wzdłuż ścian kanału, umożliwiając skuteczne usuwanie osadów i biofilmu, a jednocześnie blokując wypływ płynu wierzchołkowo.

 

Pomysł na ten instrument został opracowany przez prof. Giovanniego Oliviego, światowej sławy eksperta w endodoncji i innowacyjnych technologiach irygacji kanałów korzeniowych.

 

Jest to gładki, niewprawiający w ruch instrument o odpowiednim rozmiarze ISO, który pasuje do rozmiaru otworu wierzchołkowego. Ma smukły plastikowy uchwyt, w kolorze zgodnym z normą ISO.

Irygacja

Irygacja jest bardzo ważnym elementem leczenia kanałowego, wykonywanym wielokrotnie podczas całej procedury, od początku do końcowego etapu opracowania kanału.

Obecnie dostępnych jest wiele różnych technik irygacyjnych, głównie dostarczających płyny do jamy dostępu lub kanału za pomocą strzykawek/igieł. Stosuje się różne urządzenia aktywujące do poprawy przepływu płynu do irygacji, takie jak dźwiękowe, ultradźwiękowe i laserowe (tylko lasery z rodzaju erbowych).

Aktywacja powoduje wytworzenie dodatniego ciśnienia w roztworze w celu uzyskania skutecznego  i efektywnego trójwymiarowego przepływu płynów.

Kwestią, którą należy uwzględnić i rozważyć podczas procedury irygacyjnej, jest możliwość wypłynięcia płynu poza wierzchołek (Apical Extrusion AE).

Może to się zdarzyć w różnych warunkach, gdy otwór wierzchołkowy jest większy niż rozmiar ISO 40-50:

 

 • w przypadku niedojrzałego zęba, w którym nie doszło do pełnej apeksyfikacji;
 • w przypadku zęba z patologią przyzębia i szerszą anatomią wierzchołka zmienioną przez zakażenie;
 • w przypadku przypadkowego przekształcenia otworu wierzchołkowego przez narzędzie;
 • gdy na płyn do irygacji działa wysokie ciśnienie spowodowane zbyt wysokim ustawieniem używanego urządzenia;
 • gdy na płyn do irygacji działa wysokie ciśnienie spowodowane rodzajem igły (zakończenie na końcu) i głębokością wprowadzenia;
 • gdy na płyn do irygacji działa wysokie ciśnienie spowodowane położeniem końcówki laserowej w kanale;
 • gdy występują różne stany zapalne przyzębia (rodzaj tkanki), ciśnienie w okolicy wierzchołka;
 • itp.

 

Wypływ płynu do irygacji z otworu wierzchołkowego może prowadzić do minimalnego krwawienia lub poważnego wypadku związanego z podchlorynem sodu, w zależności od czasu i ciśnienia, jakie zostały zastosowane, a także od objętości uwolnionego płynu.

 

Zastosowanie Endostar Apical Stopper

Aby zapobiec uwolnieniu płynu do irygacji (AE), można użyć narzędzia o nazwie Endostar Apical Stopper podczas irygacji. Wąski, niestożkowaty instrument nie zatyka przestrzeni kanału, dzięki czemu płyn do irygacji może swobodnie przepływać wokół niego i wzdłuż ścian kanału, umożliwiając skuteczne usuwanie osadów i biofilmu, a jednocześnie blokując wypływ płynu wierzchołkowo.

 

Kliniczna instrukcja stosowania produktu

Metodologia irygacji kanałów korzeniowych (krok po kroku), przy użyciu Endostar Apical Stopper:

 

 1. Wykonaj standardową metodę leczenia kanałowego, którą zazwyczaj stosujesz.
 2. Przed płukaniem kanału, umieść w kanale instrument Endostar Apical Stopper o odpowiednio dobranym rozmiarze ISO (stosując np. pomiar otworu wierzchołkowego metodą “gauging”), wprowadź instrument na długość roboczą kanału. Jeśli to możliwe, sprawdź czy instrument Endostar Apical Stopper blokuje otwór wierzchołkowy.
 3. Wykonaj irygację kanału zgodnie z procedurą i aktywuj płyn do irygacji preferowaną metodą.
 4. Wyjmij Endostar Apical Stopper z kanału i kontynuuj procedurę leczenia kanałowego.
 5. Powtórz kroki 2-4 podczas kolejnej irygacji kanału korzeniowego.

 

Rozmiary oraz sposób pakowania

Instrument Endostar ApicalStopperjestprodukowanywrozmiarachISO40,50,60,70i80,wdługości31 mm.Rozmiary40i50pakowanesąpo6szt.jednegorozmiaru, instrumenty w rozmiarach 60, 70 i 80 pakowane są jako asortyment,po2szt.każdegorozmiaruwopakowaniu.

Na instrumencie osadzony jest biały endostop, wykorzystywany do ustawienia głębokości, na którą instrument Endostar Apical Stopper powinien być wprowadzony do kanału.

Bezpieczeństwo

wybierz ulubioną formę płatności

Darmowa dostawa

przy zakupie powyżej 500 zł

Dostawa w 24h

przy zamówieniach złożonych do 13-tej