Historia Poldent rozpoczęła się w 1988 r. od pomysłu stworzenia swojego zakładu produkcyjnego. Było to możliwe dzięki współpracy ze szwedzkim inwestorem Sendoline. Dwóch braci – Czesław Niedźwiedzki oraz Marek Niedźwiedzki wraz z żonami Joanną i Małgorzatą podjęli decyzję o wejściu w rozwojowy rynek instrumentów endodontycznych. Przez 25 lat działalności Poldent rozwinął się i rozbudował, a z małej rodzinnej firmy przekształcił się w prężnie działające przedsiębiorstwo konkurujące swoimi produktami na międzynarodowym rynku.

 

Poldent w liczbach:

  • Ponad 60 współpracujących z nami specjalistów, głównie w sferze szkoleń i produkcji.
  • Obecnie zatrudniamy 61 etatowych pracowników – w tym 40 osób w zakładzie produkcyjnym.
  • Współpracujemy z 40 firmami podwykonawczymi i kooperantami z Polski.
  • Współpracujemy z 20 dostawcami i podwykonawcami zagranicznymi.
  • Na początku w naszej ofercie było 19 produktów magazynowych, obecnie oferujemy 16 tys. tylko naszych produktów (plus dodatkowo produkty, których jesteśmy dystrybutorem).
  • Obecnie docieramy do 23 000 stomatologów w Polsce, bezpośrednio oraz przez współpracujących z nami 190 dystrybutorów.
  • Eksport za granicę – dziś eksportujemy do 71 krajów, głównie poprzez sieć 38 zagranicznych importerów naszych produktów.

 

Produkcja

Nasz zakład produkcyjny rozrósł się ze 120 m2 do ponad 2000 m2. Mieści się w nim nowoczesny park maszynowy, zaprojektowany przez naszych specjalistów z działu R&D Poldent. Wszystkie urządzenia były początkowo sterowane mechanicznie, dzisiaj wszystkie maszyny sterowane są komputerowo.

Cały czas nasze maszyny obsługiwane są przez doświadczonych pracowników z wieloletnim stażem pracy. Dużo prac wykonywanych jest jednak ręcznie, a każdy pracownik od początku produkcji do jej zakończenia jest jednocześnie kontrolerem jakości. Dzięki temu 100% produkcji podlega kontroli wzrokowej oraz za pomocą instrumentów pomiarowych, mimo że jest to obecnie wiele milionów sztuk instrumentów rocznie.

.

Działalność społeczna Poldent

Poldent to także firma odpowiedzialna społecznie. Od wielu lat wspieramy utalentowanych studentów oraz Fundację do Walki z Nowotworem Jamy Ustnej „Z uśmiechem przez życie”. Chcemy bowiem robić coś więcej i nie przechodzić obojętnie obok trudnych problemów. Celem fundacji „Z uśmiechem przez życie” jest promowanie dbania o higienę jamy ustnej oraz szerzenie wiedzy wśród lekarzy dentystów nt. nowotworów jamy ustnej oraz odpowiedzialności dentystów za badania przesiewowe w trakcie przeglądu stomatologicznego.