CeraSeal strzykawka 2g, końcówki mieszające 15szt. Zobacz większe

CeraSeal strzykawka 2g, końcówki mieszające 15szt.

CERASEAL

Biokompatybilny materiał ceramiczny do wypełniania kanałów. Materiał o świetnej zdolności uszczelnienia działający przeciwbakteryjnie dzięki wartości pH wodorotlenku wapnia, który eliminuje bakterie obecne w kanale.

Więcej szczegółów

SKU: CERASEAL

Kategoria: instrumenty-i-mater-do-wypeln-kanalow

Nowy produkt

70 Przedmioty

760,00 zł brutto

CERASEAL 

Biokompatybilny materiał ceramiczny do wypełniania kanałów. Materiał o świetnej zdolności uszczelnienia działający przeciwbakteryjnie dzięki wartości pH wodorotlenku wapnia, który eliminuje bakterie obecne w kanale. Materiał stabilny objętościowo (nie kurczy się ani nie rozszerza). Skrócony czas wiązania. Widoczny na RTG.

Strzykawka 2g. końcówki mieszające

Dlaczego warto wybrać CeraSeal? 

Zapewnia perfekcyjną biokompatybilność.

CeraSeal na bazie krzemianu wapnia zapewnia optymalne, biokompatybilne środowisko dla tkanek w kanale korzeniowym. Jest to oczywiście bioceramiczny uszczelniacz nowej generacji, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami uszczelniającymi oraz niezwykle
wysoką biokompatybilnością.

Krzemian wapnia gwarantuje wysokiej jakośći uszczelnienie.

Krzemian wapnia wytwarza żel CAH (Calcium Aluminate Hydrate - hydrat glinianu wapnia) i żel CSH (Calsium Silicate Hydrate - hydrat krzemianu wapnia) poprzez absorpcję wilgoci z otaczających tkanek w kanale korzeniowym i krystalizację wodorotlenku wapnia (Ca(OH)₂), odpowiadając za zdolność uszczelniania. Wilgoć w kanalikach zębinowych oraz reakcja chemiczna krzemianu wapnia powodują krystalizację wodorotlenku wapnia. Dzięki wywoływanej reakcji CeraSeal zapewnia doskonałą i całkowitą szczelność w kanale korzeniowym i zapobiega rozmnażaniu się bakterii.

Posiada właściwości antybakteryjne.

Dzięki wysokiemu pH wodorotlenku wapnia (Ca(OH)₂) uszczelniacz ma działanie antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie eliminuje bakterie obecne w kanale korzeniowym. Wynik testu pokazuje, że nawet jeśli CeraSeal ma wysokie pH (12,73) to nadal posiada doskonałą biokompatybilność. Jest więc nieszkodliwy dla organizmu ludzkiego.

Materiał nie kurczy się, ani nie rozszerza się.

CeraSeal nigdy nie kurczy się w kanale korzeniowym. Ponadto nie ulega też rozszerzeniu. Chroni więc przed bakteriami i odontoklazją, utrzymując swoją objętość. W związku z tym można również wykonać obturację z wykorzystaniem techniki pojedynczego ćwieka.

Co jeszcze wyróżnia Ceraseal spośród innych uszczelniaczy bioceramicznych?

  • Czas wiązania krótszy, niż w przypadku innych materiałów wypełnieniowych. Dzięki temu pomaga zapobiegać zjawisku wypłukiwania.
  • Doskonała widoczność na zdjęciach rentgenowskich: 8 mm AI.
  • Łatwy w użyciu, fabrycznie wstępnie zmieszany.

Rodzaj_drutu <Brak>
Srednica
Magazyn <Brak>
Typ_Tworzywa <Brak>
Kolor <Brak>
Rozmiar_ISO
Dlugosc <Brak>
Reczne_Rotacyjne <Brak>
Uchwyt
Opakowanie <Brak>
Tampodruk <BRAK>
Endostop <Brak>
Malowanie <Brak>
Klient <Brak>
Grupa_Towarowa
Twr_KlasPodst META
Twr_Atrybut
Twr_Grupa BIURO\|META\|MAT
NazwaProd
O-Blister 0
O-Tworzywo sztuczne 0
O-Karton 16
O-Aluminium 0
O-Szkło 0
O-Drewno 0
O-Brak 0

Bezpieczeństwo

wybierz ulubioną formę płatności

Darmowa dostawa

przy zakupie powyżej 500 zł

Dostawa w 24h

przy zamówieniach złożonych do 13-tej