Perfect TCS II 1 szt. Zobacz większe

Perfect TCS II 1 szt.

URZĄDZENIE DO CIĘCIA I KOAGULACJI DZIĄSEŁ PERFECT TCS II

Więcej szczegółów

SKU: CO8230

Kategoria: elektrochirurgia

W magazynie: Ten produkt nie występuje już w magazynie

Nowy produkt

10 900,00 zł brutto

URZĄDZENIE DO CIĘCIA I KOAGULACJI DZIĄSEŁ PERFECT TCS II

Elektrochirurgia stanowi sprawdzoną metodę terapeutyczną, stosowaną od wielu lat zarówno w stomatologii, jak i medycynie. Do cięcia i koagulacji tkanki miękkiej elektrochirurgia wykorzystuje energię częstotliwości radiowych podobnych do tych stosowanych przy nadawaniu audycji. Skupienie energii częstotliwości radiowych w małej, aktywnej elektrodzie umożliwia cięcie i koagulację tkanek. W czasie, gdy aktywna elektroda pozostaje zimna, następuje wygenerowanie dostatecznej ilości energii w jej ścieżce, tak, aby skutecznie ciąć i koagulować. Elektrochirurgia niesie ze sobą potencjał obcy innym metodom terapeutycznym, umożliwiając tym samym zwiększenie wydajności oraz poprawienie wyników w leczeniu tkanek miękkich. 

Energia wysokiej częstotliwości skupiona w aktywnej elektrodzie powraca do urządzenia elektrochirurgicznego poprzez dużą elektrodę dyspersyjną, która jest umieszczana za plecami pacjenta lub pod jego ręką. Elektroda dyspersyjna zapewnia sprawny i przewidywalny przebieg ścieżki energetycznej. 

Elektrochirurgia może uprościć i polepszyć skuteczność różnorodnych codziennych zabiegów, włącznie z opanowaniem krwawienia, uzyskiwania dostępu do próchnicy oraz konturowaniem dziąseł.

Cięcie skalpelem powoduje zmiażdżenie i rozszczepienie tkanki.  Pod wpływem cięcia elektrochirurgicznego dochodzi do parowania/ulatniania się tkanki na drodze elektrody. Gdy moc wyjściowa jest właściwie dostosowana, elektroda tnie bez oporu, co pozwala na osiągnięcie precyzji  oraz wysokiej kontroli ruchów. 

Większe możliwości opanowania krwawienia osiągane przy pomocy elektrochirurgii pozwalają na zaoszczędzenie czasu w gabinecie, uproszczenie zabiegu, a co za tym idzie – zwiększenie komfortu pacjenta. Krwawienie praktycznie nie występuje w trakcie tych zabiegów, ponieważ elektroda dokonuje koagulacji w trakcie cięcia. 

Elektrochirurgia uławia również, co prawda inwazyjną ,ale retrakcję dziąseł. Może stanowić zarówno alternatywę dla nici retrakcyjnej jak i być dla niej dopełnieniem, pozwalając przeprowadzić retrakcję dziąseł w obszarze, w którym nić retrakcyjna nie zapewnia odpowiednio dużej przestrzeni. Zabieg retrakcji można przeprowadzać przed lub po preparacji zęba. Retrakcja dziąseł przed opracowaniem zęba polepsza widoczność i dostęp do pola operacyjnego, a odsłaniając brzegi preparacji, ułatwia ich opracowanie. Po retrakcji dziąseł i całkowitym opracowaniu zęba można natychmiast przystąpić do pobierania wycisku.

Elektrochirurgia przynosi szczególne korzyści podczas zabiegów estetycznego konturowaniu tkanek. Często już niewielki zabieg może polepszyć wygląd pacjenta. Przy odpowiedniej staranności i wprawie, można w wyjątkowo precyzyjny sposób panować nad ilością usuwanej tkanki, co się bezpośrednio przekłada na osiąganie jak najlepszych rezultatów, zarówno terapeutycznych, jak i estetycznych. Co więcej, gładki, pozbawiony nacisku ruch cięcia zmniejsza ilość czasu poświęcaną na większość zabiegów konturowania estetycznego. 

PERFECT TCS II – elektrochirurgiczne urządzenie do cięcia i koagulacji dziąseł

W zależności od przeznaczenia, energia wyjściowa urządzenia elektrochirurgicznego może zostać częściowo lub w całości prostowana. W pełni sprostowana moc wyjściowa jest właściwa do cięcia, natomiast koagulacja zachodzi najskuteczniej przy częściowo sprostowanej mocy wyjściowej. Z tego powodu Perfect TCS II posiada dwa tryby pracy: "Cut" (Cięcie) i "Coag" (Koagulacja). Intensywność tych trybów może być dostosowywana przez operatora w zależności od potrzeb klinicznych. 

Uwaga: urządzenia Perfect TCS nie wolno go stosować u osób z rozrusznikiem serca

Wymiary: 108 x 159 x 222 mm

Rodzaj_drutu <Brak>
Srednica
Magazyn <Brak>
Typ_Tworzywa <Brak>
Kolor <Brak>
Rozmiar_ISO
Dlugosc <Brak>
Reczne_Rotacyjne <Brak>
Uchwyt
Opakowanie <Brak>
Tampodruk <BRAK>
Endostop <Brak>
Malowanie <Brak>
Klient <Brak>
Grupa_Towarowa
Twr_KlasPodst CO
Twr_Atrybut
Twr_Grupa BIURO\|CODEV
NazwaProd
O-Blister 0
O-Tworzywo sztuczne 0
O-Karton 530.4
O-Aluminium 0
O-Szkło 0
O-Drewno 0
O-Brak 0

Wyróżnione szkolenia:

Bezpieczeństwo

wybierz ulubioną formę płatności

Darmowa dostawa

przy zakupie powyżej 500 zł

Dostawa w 24h

przy zamówieniach złożonych do 13-tej