ENDO AKADEMIA stopień III „Rozpoczynamy pracę pod mikroskopem i wypełniamy kanały w powiększeniu”

Szczegóły

Termin:

25.10.2026 - 25.10.2026 Znajdź inny termin

Lokalizacja:

Białystok (miejsce zostanie podane najpóźniej 14 dni przed kursem)

Wykładowca:

dr n. med. Sławomir Gabryś Dowiedz się więcej o wykładowcy

Organizator:

Cena:

2250,00 

10 w magazynie

Opis szkolenia

Punkty edukacyjne: 7

👉Kup stopień III i IV w pakiecie i zaoszczędź 300 zł.

Kurs przeznaczony dla:

  • Lekarzy dentystów, którzy chcą rozpocząć pracę pod mikroskopem.

  • Lekarzy dentystów, którzy chcą wejść w świat gorącej gutaperki.

  • Lekarzy dentystów, którzy chcą rozpocząć wypełnianie kanałów bioceramiką.

  • Lekarzy dentystów, którzy chcą zrozumieć posługiwanie się MTA.

Podczas kursu dowiesz się:

  • Jak zestroić optykę mikroskopu z własnym wzrokiem.

  • Jak wykonać pierwsze kroki pod mikroskopem.

  • Jak dopasować idealnie ćwiek gutaperkowy do każdego kanału.

  • Jak wypełniać kanały żywicą epoksydową i bioceramiką.

  • Jak łatwo posługiwać się preparatem MTA.

  • Jak zamknąć wierzchołek szerokiego kanału.

Program szkolenia

Część teoretyczna: 10:00-12:30

Rozpoczynamy przygodę z mikroskopem stomatologicznym i gutaperką na ciepło:

  • Podstawowe zasady pracy pod mikroskopem.
  • Dlaczego mikroskop w endodoncji jest taki ważny.
  • Jak idealnie dobrać ćwiek do kanału.
  • Zasady pracy z systemami do wypełniania kanałów gutaperką na ciepło.
  • Wypełnianie kanałów metodą ciągłej fali z wykorzystaniem uszczelniacza na bazie żywicy epoksydowej.
  • Jak idealnie dobrać ćwiek do kanału.

Bioceramika – zalety, wady, techniki obturacji.

MTA w gabinecie – jak zamknąć szeroki wierzchołek (apical plug technique).

Lunch: 12:30-13:00

Część praktyczna: 12:30-17:00

  • Pokaz wypełnienia kanału w usuniętym zębie gutaperką na ciepło systemem EQ-V pod mikroskopem.
  • Przygotowanie mikroskopu do pracy.
  • Jak ustawić mikroskop aby można było długo pracować bez bólu głowy.
  • Ćwiczenia umożliwiające pracę w odwrotnym obrazie.
  • Wypełnianie kanałów w usuniętych zębach gutaperką na ciepło pod mikroskopem techniką ciągłej fali i techniką hybrydową (wypełniamy kanały opracowane na stopniu pierwszym).
  • Pokaz posługiwania się preparatem MTA.

Każdy z uczestników proszony jest o przyniesienie kilku zębów po ekstrakcji z opracowanymi kanałami. Kanały mogą być opracowane techniką dowolną. Można wykorzystać zęby ze stopnia pierwszego.

Wykładowca

dr n. med. Sławomir Gabryś

dr n. med. Sławomir Gabryś

Studia stomatologiczne ukończył w 2004 roku na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W swojej praktyce zajmuje się wyłącznie leczeniem kanałowym z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego. Jest członkiem zarządu Sekcji Endodoncji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, European Society of Endodontology i Dental Masters Group. Od dwunastu lat jest Opinion Leaderem firmy […]
Dowiedz się więcej o wykładowcy

Opiekun szkolenia

Karolina Pętek

Karolina Pętek

Dane kontaktowe:

ENDO AKADEMIA stopień III „Rozpoczynamy pracę pod mikroskopem i wypełniamy kanały w powiększeniu”

25.10.2026 - 25.10.2026
Białystok (miejsce zostanie podane najpóźniej 14 dni przed kursem)
dr n. med. Sławomir Gabryś

Organizator:

Cena za szkolenie
2250,00 

10 w magazynie