Endostar NT2 NiTi Two Rotary System, 6 szt.

- Wykorzystuj do pracy kątnicę o odpowiedniej redukcji tak, aby otrzymać prędkość obrotową 150-300 obr./min. Szybkość pracy kątnicy powinna być stała podczas opracowania kanału.
- Pracuj, nie używając nadmiernej siły, ruchami góra-dół.
- Pracuj w kanale przez najkrótszy możliwy czas.
- Zawsze używaj płynów zwilżających kanał.
- Pilniki są bardzo ostre i powinny być wykorzystywane bardzo ostrożnie, przy zastosowaniu niewielkiej siły, bez nadmiernego „wciskania” w kanał.
- Pracuj instrumentami i kątnicami zgodnie z instrukcją stosowania (szczególnie dotyczy to ustawienia momentu obrotowego i ilości obrotów).
- Wykorzystuj taką liczbę instrumentów, jaka jest rzeczywiście potrzebna w danej sytuacji klinicznej.
- Kontroluj ilość użyć jednego instrumentu.
- Przed użyciem uruchom instrumenty poza jamą ustną oraz upewnij się, czy nie istnieją żadne deformacje, zarysowania i pęknięcia na pilniku.
Zalecane momenty obrotowe:
Nr pilnika |
Momenty obrotowe (Ncm) |
1 (15/02) |
0,3 |
2 (20/02) |
0,3 |
3 (25/02) |
0,3 – 0,4 |
4 (30/02) |
0,4 – 0,5 |
5 (35/02) |
0,5 – 0,6 |
6 (40/02) |
0,6 – 0,7 |
Pilnikami należy pracować z prędkością od 150 do 300 obr./min.
Momenty obrotowe z tabeli należy traktować wskaźnikowo i stosować najbliższe im dostępne w konkretnym typie sprzętu używanego we własnej praktyce, jednak nie wyżej niż górna granica przedziału dla danego rozmiaru instrumentu. Jeśli w posiadanym sprzęcie nie można płynnie ustawić momentu obrotowego, a jedynie wybrać ustalony przez producenta poziom, należy dobrać go tak, by nie przekroczyć zalecanych momentów obrotowych.
Zalecana ilość użyć jednego instrumentu:
Maksymalnie 5 razy, pod warunkiem, że kontrola wizualna wykonywana przez dentystę przed kolejnym użyciem wykazuje, że instrument nie jest uszkodzony przez poprzednie stosowanie, nie jest zagięty, odkształcony, nie wykazuje oznak „zmęczenia” ostrza instrumentu oraz jest pewnie umocowany w uchwycie. Jeśli pilnik został poddany dużym siłom skręcającym, szczególnie w bardzo zakrzywionych kanałach, należy rozważyć tylko jednokrotne jego użycie.
Użycie instrumentu więcej razy niż jest to zalecane może spowodować złamanie ostrza w kanale. Należy zawsze wyrzucić pilnik, który wydaje się uszkodzony.
Kliniczna instrukcja stosowania produktu:
Po każdym użyciu pilnika przepłucz kanał. Często czyść pilniki z opiłków zębinowych.
- Opracuj ubytek. Używaj koferdamu.
- Zlokalizuj wszystkie kanały. Wypełnij ujście kanału płynem zwilżającym.
- Określ długość roboczą kanału wybranym przez siebie sposobem.
- Pilnikiem K15 udrożnij wszystkie kanały aż do głębokości około 2-3 mm przed wierzchołkiem. W przypadku bardzo zakrzywionych i wąskich kanałów użyj innego instrumentu ręcznego o rozmiarze 06, 08, lub 10.
- Opracuj ujście kanału wykorzystując system pilników rotacyjnych o większej stożkowatości (taper 06, 08) lub przy pomocy poszerzaczy Gates.
- Rozpocznij pracę pilnikiem 15/02 lub 20/02, opracowując pełną długość kanału, a następnie pracuj kolejnymi instrumentami (25/02, 30/02, etc.) aż do osiągnięcia pożądanego rozmiaru kanału.
Sterylizacja
Wyroby niesterylne. Przed pierwszym użyciem i po każdym kolejnym należy je poddać czyszczeniu, dezynfekcji i sterylizacji zgodnie z instrukcją znajdującą się na stronie internetowej www.poldent.pl oraz www.endostar.eu w zakładce „Do pobrania”.
Przechowywanie
Instrumenty należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym, bezpyłowym i czystym otoczeniu.
Ostrzeżenia
Wyrób przeznaczony do profesjonalnego użytku w gabinetach stomatologicznych. Zużyte instrumenty są odpadami medycznymi i należy z nimi postępować zgodnie z lokalnymi przepisami.
Dane techniczne
Materiały do pobrania
