Czas na BIOCERAMIKĘ!

Czas na BIOCERAMIKĘ!

CeraSeal

Biokompatybilny materiał ceramiczny do wypełniania kanałów korzeniowych na bazie krzemianu wapnia. Materiał o świetnej zdolności uszczelnienia działający przeciwbakteryjnie dzięki wartości pH wodorotlenku wapnia, który eliminuje bakterie obecne w kanale.

Dlaczego warto wybrać CeraSeal ? 

  • Zapewnia perfekcyjną biokompatybilność.

CeraSeal na bazie krzemianu wapnia zapewnia optymalne, biokompatybilne środowisko dla tkanek w kanale korzeniowym. Jest to oczywiście bioceramiczny uszczelniacz nowej generacji, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami uszczelniającymi oraz niezwykle
wysoką biokompatybilnością.

  • Krzemian wapnia gwarantuje wysokiej jakośći uszczelnienie.

Krzemian wapnia wytwarza żel CAH (Calcium Aluminate Hydrate - hydrat glinianu wapnia) i żel CSH (Calsium Silicate Hydrate - hydrat krzemianu wapnia) poprzez absorpcję wilgoci z otaczających tkanek w kanale korzeniowym i krystalizację wodorotlenku wapnia (Ca(OH)₂), odpowiadając za zdolność uszczelniania. Wilgoć w kanalikach zębinowych oraz reakcja chemiczna krzemianu wapnia powodują krystalizację wodorotlenku wapnia. Dzięki wywoływanej reakcji CeraSeal zapewnia doskonałą i całkowitą szczelność w kanale korzeniowym i zapobiega rozmnażaniu się bakterii.

  • Posiada właściwości antybakteryjne.

Dzięki wysokiemu pH wodorotlenku wapnia (Ca(OH)₂) uszczelniacz ma działanie antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie eliminuje bakterie obecne w kanale korzeniowym. Wynik testu pokazuje, że nawet jeśli CeraSeal ma wysokie pH (12,73) to nadal posiada doskonałą biokompatybilność. Jest więc nieszkodliwy dla organizmu ludzkiego.

  • Materiał nie kurczy się, ani nie rozszerza się.

CeraSeal nigdy nie kurczy się w kanale korzeniowym. Ponadto nie ulega też rozszerzeniu. Chroni więc przed bakteriami i odontoklazją, utrzymując swoją objętość. W związku z tym można również wykonać obturację z wykorzystaniem techniki pojedynczego ćwieka.

Co jeszcze wyróżnia Ceraseal sposród innych uszczelniaczy bioceramicznych?

- Czas wiązania krótszy, niż w przypadku innych materiałów wypełnieniowych. Dzięki temu pomaga zapobiegać zjawisku wypłukiwania. 

- Doskonała widoczność na zdjęciach rentgenowskich: 8 mm AI.

Łatwy w użyciu, fabrycznie wstępnie zmieszany.

Teraz w atrakcyjnej promocji 1+1!

Z promocji można skorzystać w następujący sposób:

  • telefonicznie pod numerem +48223517650
  • mailowo pisząc na adres poldent@poldent.pl
  • lub poprzez naszą stronę internetową wpisując kod lub wybierając kod: CERA1+1